REKUPERACJA


ikona w kształcie lupy

REKUPERACJA - WENTYLACJA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która zapewnia dopływ świeżego przefiltrowanego powietrza przez cały rok do wszystkich obsługiwanych pomieszczeń.

Rekuperator to nic innego jak zwykła centrala wentylacyjna, zoptymalizowana pod względem odzysku ciepła. W nomenklaturze utarło się tak jednak nazywać po prostu urządzenie kompaktowe, dedykowane do domowych instalacji, które wypierają stosowaną dotychczas wentylacje grawitacyjną

schemat rozprowadzenia instalacji rekuperacyjnej

Dzięki rekuperacji jesteśmy w stanie zagwarantować efektywną wymianę powietrza w pomieszczeniach. A poprzez wymiennik ciepła, jak podają producenci urządzeń, możemy odzyskać nawet 75% - 95% ciepła z powietrza usuwanego. To z kolei w odniesieniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, może przynieść spore oszczędności, zwłaszcza w okresie zimowym kiedy to ogrzewamy nasze pomieszczenia. Jednak niebywałym atutem rekuperacji jest przyjemne nieustanne odczucie przewietrzonego mieszkania, mimo zamkniętych okien, dodatkowo mamy pewność, że na ścianach w domu nie wystąpi wykwit grzybów i pleśni.

REKUPERACJA Z ICEMAR W 7 KROKACH:

ikona przedstawiająca projekt domuKROK PIERWSZY

Przede wszystkim aby przystąpić do wykonania instalacji rekuperacyjnej niezbędny jest dla nas projekt Państwa budynku. To na jego podstawie jesteśmy w stanie wyliczyć i dobrać odpowiednie urządzenia, średnice przewodów, czy ich rozmieszczenie. Wspomnę tylko, że jest to jeden z kluczowych etapów inwestycji. Zbyt mało wydajny rekuperator nie będzie spełniał swej funkcji, z kolei przewymiarowany, będzie ją spełniał nad wyraz dobrze powodując jednak nadmierne wysuszanie pomieszczeń i często niepotrzebny hałas z instalacji.

 
 

ikona przedstawiająca ołówek i notesKROK DRUGI

Mając już koncepcję, wykonujemy dla państwa wycenę wykonania instalacji. Niestety każdy budynek jest inny i posiada swoje uwarunkowania techniczne. Dlatego oferty wykonywane są indywidualnie dla każdego klienta. Przypomnę tylko, że każda wykonywana przez nas wycena jest darmowa, nawet w przypadku jeżeli nie zdecydują się Państwo na nasze usługi.

 
 

ikona przedstawiająca spotkanie biznesowe KROK TRZECI

Kolejny krok to spotkanie w miejscu inwestycji. Możemy wtedy zweryfikować nasze projekty ze stanem rzeczywistym budynku, wykluczając ewentualne kolizje. Dodatkowo tłumaczymy krok po kroku jak najlepiej poprowadzić instalacje, oczywiście uwzględniamy wszystkie sugestie inwestora, oraz dostosowujemy sie do aranżacji pomieszczeń.

 
 

ikona przedstawiająca skrzyżowany młotek i klucz KROK CZWARTY

Rozpoczynając I etap prac budowlanych koniecznie musimy wejść na obiekt przed wykonaniem wylewek, i tynków. A najlepiej jeszcze przed wykonaniem innych instalacji. Na tym etapie wykonujemy rozprowadzenie sieci przewodów wentylacyjnych. Instalacja jest odpowiednio izolowana i zabezpieczona prze dostaniem się nieczystości do jej wnętrza.

 
 

ikona przedstawiająca wentylator KROK PIĄTY

Kolejny etap to dostawa i montaż rekuperatora, do którego przystępujemy już po wytynkowaniu ścian. Ewentualnie jeżeli montujemy urządzenie na poddaszu, wykonujemy to przy I etapie prac. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie, koniecznie całe poddasze musi być ocieplone warstwą izolacyjną.

 
 

ikona przedstawiająca podmuch powietrza KROK SZÓSTY

Zbliżając się do finału inwestycji, na etapie wykańczania obiektu (malowanie ścian, meblowanie) montujemy nawiewniki, wykonujemy rozruch i regulację instalacji.

 
 

ikona przedstawiająca dom a przednim dwie uściśnięte dłonie KROK SIÓDMY

Kolejnym ostatnim już krokiem, jest przekazania dokumentacji, kart gwarancyjnych, jak i przeszkolenie z obsługi i możliwości systemu rekuperacji w Twoim domu.

ikona o wyglądzie pytajnika

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK DZIAŁA, I NA CZYM POLEGA KLIMATYZACJA?

Prawidłowo wykonana instalacja gwarantuje efektywne usuwanie zanieczyszczeń z powietrza, a także zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów w mieszkaniu. My wiemy jak to wykonać, dlatego dajemy gwarancje na prawidłowe funkcjonowanie systemu, jak i na jakość naszych usług.

Warto jeszcze wspomnieć, że na życzenie klienta możemy system wzbogacić o nagrzewnicę wodną, bądź chłodnico-nagrzewnicę freonową która współpracuje z agregatem skraplającym.

Co daje nam zastosowanie chłodnico-nagrzewnicy freonowej?

Daje nam możliwość wykorzystania rekuperacji jako scentralizowany system klimatyzacji. Nie musimy montować na ścianie w mieszkaniu klimatyzatora, bo wszystko zostanie ukryte w instalacji. Takie rozwiązanie sprawa, że możemy w okresie letnim schłodzić równomiernie całe mieszkanie. Wtedy rekuperator nie będzie odzyskiwał ciepła tylko wytworzony w naszym domu chłód. Mało tego, w tak zwanym okresie przejściowym, możemy ten sam system wykorzystać do dogrzewania mieszkania. Wszystko to we współpracy z agregatem skraplającym. Urządzenie z  wyglądu przypomina jednostkę zewnętrzną klimatyzatora, i działa na zasadzie pompy ciepła - czyli jak każdy współczesny klimatyzator.

 
 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług

Zespół ICEMAR